پایان دفتر لیگ هشتم

ارسال شده توسط:سعید در تاریخ: دوشنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1388 ساعت 04:03 ب.ظ

باخت به استقلال آنقدر قوی بود که تمایلی برای نوشتن درباره ملوان نداشتم. فصل تمام شد و همانطور که از اواسط نیم فصل مشخص بود، ملوان و بازیکنان و کادر فنی با درک ابقا در لیگ با بی انگیزگی تمام به بازیها پایان دادند.دو فصل پیش را به خوبی به یاد دارم، ابومسلم در میانه رو به پایین جدول بود و ما برای بقا با فولاد در رقابتی شدید بودیم.بازی سپاهان و فولاد در اهواز به علت طوفان شن و عدم پرواز در فرودگاه اهواز لغو شده بود و همه چیز برای ما به برد در بازی با ابو مسلم و در انزلی بستگی داشت. عزیزی تیمش را با مهره های نسبتا" کامل به بازی آورده بود. اولروم، رزاقی راد، ناصحی، خانی و ثابتی و ... از همان دقایق اول معلوم بود که ابومسلم برای بستن بازی به انزلی آمده و تمام تلاش ما از دقیقه 1 تا 90 بی ثمر ماند و مهم ترین خطر ما روی ضربه سر جعفری از روی خط برگشت داده شد و بازی به تساوی انجامید و با گل استثنایی نیک نظر در شیراز در لیگ ماندیم ولی لبخندها و شرارتهای عزیزی در مصاحبه مطبوعاتی همه را عصبی و جان به لب کرد.

امسال روزی بود که می شد آن روز را دندان شکن پاسخ داد ولی با تساوی 0-0 به ماندن در جمع قهر نشینهای سقوط نکرده باقی ماندیم تا سال آینده وعده بستن تیم به امید قرار گرفتن در بالی جدول را در دل آب کنیم. پیام، فولاد، استقلال اهواز و حتی داماش در هفته آخر به نحوی خود را مطرح کردند و با نهایت تلاش، تحسین گزارشگران و مفسران رادیو و تلوزیون را برانگیختند ولی ملوان من مثل روز بازی با استقلال و ذوب آهن و ... نتیجه ای کسل کننده که ناشی از بی انگیزگی بود را رقم زد.

بعد از تغییر کاربری ملوان از نیروی دریایی به منطقه آزاد، برد مقابل پرسپولیس و فولاد و تساوی با سپاهان و باخت خفیف مقابل مس احیا شده برای همه قابل قبول بود ولی بعد از آن روال ملال آور سالهای قبل شروع شد. باخت به پیام و صبا و ذوب و استقلال و تساوی خانگی با پیکان و داماش بحران زده، قاطعانع ثابت کرد که ملوان به دنبال یک منحنی صعودی نیست. متاسفانه در برخی روزها و پس از شکستها حمایت مدیر عامل و کادر فنی از بازیکنان واقعا" عجیب و باور نکردنی بود.

امسال تقریبا" تمام آقای گلعای تیمها به ما گل زدند و بر خلاف سایر تیمهای قعر جدولی ما تدبیری برای مهار آنها نداشتیم. برهانی، آرفی، کاسترو و... راحت ترین گلهای فصل خود را به ما زدند.

شاید بد بینانه به ملوان نگاه می کنم و با مقایسه دو فصل قبل می توان نتایج امسال را قابل قبول دانست ولی انتظار من از ملوانی که سالهل برایش فریاد زده ام بیش از اینها بود.

به امید حضور ملوانی مقتدر در لیگ نهم. با سقوط پیام و داماش و برق بازیکنان قابل توجه و موثری برای جذب وجود دارند ای کاش از همین فردا برای جذب بازیکنان مورد نیاز، اقدام شود تا روزهای پایانی لیگ از بد قولی بازیکنان متوسط و ... ناله سر ندهیم و توپ را به زمین رقبای پول دار تر نیندازیم.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب2 نظر