X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

گربه سیاه استقلال

ارسال شده توسط:سعید در تاریخ: سه‌شنبه 14 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 02:37 ب.ظ

بازی با داماش تمام شد و با وجود شیرین بودن این برد خارج از خانه بهتر است همه و در ابتدا بازیکنان و کادر فنی فراموش کنند که بازی سنتی را برده اند و مثل همیشه برتری فوتبال انزلی را به رشت دیکته کرده اند.

باید واقع بین بود، داماش تیم قعر جدول بود و بازی بعدی با تیمی رو در رو شده ایم که آماده ترین تیم 8 هفته اخیر لیگ بوده است.

تعارف را باید کنار گذاشت و با رو کردن به واقعیتها  می توان موفق شد. غلم پیروانی بعد از بازی با پرسپولیس که با وجود حملات قرمزها به پیروزی رسیده بود، گفت: به بازیکنانم یاد آور شدم که آنها نفر به نفر سر تر هستند به همین خاطر از ابتدا آنها را پرس کردیم و در هر منطقه زمین که توپ آنجا بود تلاش کردیم از نظر تعداد نفرات در آن منطقه برتری پیدا کنیم، با این حربه بازیکنان کلیدی آنها را از کار انداختیم و ...

پارسال برهانی در بدترین وضع فوتبالی و روحی بود و در اکثر بازیهای استقلال انتقادات زیادی به او می شد ولی همین برهانی افت کرده فصل قبل در آزادی گلی به ما زد که ناشی از فقر تکنیکی برخی مدافعین ما در تقابل با مهارت فردی او بود. امیدوارم با حرکت سایه به سایه یک مدافع بتوانیم فضا را از او و جباری و جان واریو بگیریم، که با دادن فضا پشیمان می شویم.

اما درست است که مدافعین استقلال و حتی بالهای آنها مشارکت زیادی در حمله و گلسازی دارند ولی کندی همین نفرات در دفاع را به عینه در بازیهای مختلف دیده ایم. قربانی و شکوری و منتظری به هیچ وجه مدافعین ضد سرعتی نیستند و از نزهتی و رمضانی می توان خیلی کارها ساخت.

هوای شمال و شمتالغرب کشور از فردا بازهم بارانی خواهد شد و در این صورت ممکن است بازی روی هوا و مستقیم در جریان باشد، شاید حضور استانیچ بتواند روی توپهای هوایی به کار بیاید(گرچه فکر کنم اعتقاد ممی به استانیچ خیلی کمتر از آلن و دسوزا باشد).

تمام اینهایی که گفتم نتیجه گیریهای شخصی از بازیهایی بود که دیده ام ولی همیشه انگیزه ای که ما در بازی با استقلال و پرسپولیس به بازیکنانمان داه ایم محکم ترین تاکتیک برای تقابل با قدرت این حریفان است.

باید قبول کرد که نفرات ذخیره آنها هم که خیلی به بازی گرفته نمی شوند روی فرم هستند (مجیدی در بدو ورودش در دو بازی اخیر گلسازی کرده و علیزاده با تمام بی استیل بودن و عدم درک فوتبالی برای آنها بد کار نکرده است).

وقتی بازی با پاس در همدان استقلال را مرور می کنم خیلی نگران ملوان می شوم و می ترسم دفاع ما در روز بدش قرار گیرد و نتیجه ای فاجعه بار رقم بخورد ولی وقتی نگاهم به سکوها می افتد امید در دلم زنده می شود بازیکنان سرعتی ما مثل گیاهی و نزهتی و رمضانی می توانند یقه خط دفاعی استقلال را بگیرند، پارسال هادی روی سر قربانی و صادقی گل اول ما را به استقلال زد امیدوارم امسال هم شاد و سربلند تختی را ترک کنیم و لقب گربه سیاهی برای استقلال را مثل همیشه یدک بکشیم.

تلاش می کنم روز بازی انزلی باشم با تجهیزات گرمایشی و ضد آب برای تقابل با باران و استقلال پر ادعا و البته جدی ترین مدعی برای قهرمانی نیم فصل.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب3 نظر