X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

سر افکنده

ارسال شده توسط:سعید در تاریخ: سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1387 ساعت 08:18 ب.ظ

باختن به تبم بحران زده استقلال اهواز که هفته قبل در طول هفته رکیک ترین الفاظ را از سوی هودارانش در تمرینات می دید، فقط از عهده ملوان ما بر می آمد که در باد برد مقابل مس خوابیده بود و شایعات رفع مشکلات مالی گامهای آنها را سنگین و پر اشتباه کرده بود.

تا آنجایی که به یاد دارم ملوان همیشه مقابل تیمهای بحران زده دچار بحران شده و بخت آنها را در دستیابی به برد یا امتیاز مورد نظر براحتی باز کرده ایم.

پیام در انزلی به اولین برد رسید، سایپا بعد از خوردن 5 گل از پاختاکور با روحیه ای ویران از ما در انزلی امتیاز گرفت، راه آهن تا به امروز تنها بردش را در انزلی کسب کرده و امروز استقلال اهواز با برد مقابل ما از بحران خارج می شود.باختن در اهواز با یک یا دو گل را می شد، با استدلالهای الکی و بی پایه توجیه کرد ولی خوردن 3 گل و یک پنالتی هم نخوردن، توجیه بی پایه و اساس را هم نمی طلبد.

با برد امروز پیام و استقلال اهواز  و بدون احتساب بازی فردای سایپا و داماش و فولاد دو پله سقوط کردیم.

نمی دانم ممی این بار چه توجیهی برای این باخت ارائه می دهد، قطعا" هیچ عقل سلیمی بی پولی و جوانی را دلیل قانع کننده ای نخواهد دانست.

همیشه با بردهای ملوان ضعفها پنهان شد ولی واقعیت ملوان این است که در مقایسه با چند سال قبل سال به سال افت کرده و امروز به این وضع افتاده است، قرار بود سه بازیکن خارجی ما فراتر از لیگ باشند ولی استانیچ عملا" بازیکنی 30-40 دقیقه ای بوده و دسوزا هم یک روز در اوج و بعد افت می کند.

امروز بعد از مدتها تحقیر شدیم، همیشه و در طول فصل قبل و حتی امسال 3 گل خورده بودیم ولی روزی که 3 گل در شیراز از برق خوردیم دلیل همه طولانی بودن راه و طی آن به شکل زمینی بود به اشتباهات فردی و ... بود ولی استقلال اهواز به گفته کادر فنی خودشان یک تیم کاملا" هجومی است که برخی نفرات دفاعی آن هم  مهاجم هستند، قابل بخشش و توجیه پذیر نیست.

قبول دارم که فوتبال خوزستان ذاتا" قابل احترام و پر آوازه است ولی همین ملوان مقابل فولاد با اداره بازی توانست امتیاز کامل را به انزلی بیاورد. حالا چرا با این شکست سنگین به انزلی بر می گردد خدا داند و کادر فنی ملوان که معمولا" باخت را به گردن نمی گیرند و معمولا" عوامل جنبی را دلیل باخت می دانند.

باخت امروز ممکن است حاشیه های خفته ملوان که بعد از برد مس و واگذاری به منطقه آزاد انزلی پنهان شده بودند را عیان کند. متاسفانه محل تمرین ملوان در دسترس عموم نیست، ای کاش می شد لیدرها و طرفداران ملوان بتوانند اعتراض و خشم و غضب خودشان را از این باخت به راحتی به کادر فنی و بازیکنان ابراز کنند.

یادم میان پارسال بعد از باخت سنگین پرسپولیس مقابل همین استقلال اهواز، لیدرهای پرسپولیس چنان بلایی سر کادر فنی و مدیریتی و بازیکنان آوردند که اصلاح انضباطی باشگاه پرسپولیس که گام بلندی در قهرمانی آنها بود از همان روز شکل گرفت و نیکبخت و شیث و مامانی به تدریج کنار گذاشته شدند و ...ولی در انزلی قدرت هوادار برای اعمال فشار به تیم فقط در استادیوم و چسته گریخته به برخی بازیکنان در سطح شهر است و گرنه اعتراض عمومی قطعا" اهرم روحی مناسبی برای روزهای بعد می تواند باشد(همین کاری که در استقلال اهواز دیده شد).

با وضع فعلی اصلا" به بازی با صبا دلخوش نیستم و مطمئنم تیم پر مهره صبا با این ملوان، کار سختی برای برد پیش رو ندارد.

امروز استقلال تهران در همدان پاس را گلباران کرد، شدیدا" بیم آن را دارم که این ملوان(با این روحیه شکست پذیری و بی انگیزگی) ممکن است تاریخی ترین باخت باشگاه را مقابل استقلال رقم بزند و سر افکندگی امروز به سر خردگی دائمی تبدیل بشود.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب6 نظر