روزنه های امید ولی کمرنگ

ارسال شده توسط:سعید در تاریخ: دوشنبه 31 تیر‌ماه سال 1387 ساعت 07:59 ب.ظ

برای ما فوتبالی ها روزهای بدون فوتبال دلتنگی و دل مردگی میاره.مدتهاست به خاطر مسائل کاری و پر ترافیک شدن ماموریتها ،نتونستم به انزلی برم.دلم برای خانواده و انزلی تنگ شده. ولی به هرحال همه ما انزلی چی هایی که خارج از انزلی زندگی می کنیم ،برای شهرمون دلتنگ می شیم و ...چاره ای نیست.

 

 

دیروز و امروز در روزنامه ها و چند سایت خبرهایی از ملوان شنیدم که کمی روزنه های امید را پر رنگ تر مرد و تا حدود کمی نگرانی هامون کم شد.

ملوان با دو بازی تدارکاتی و دو برد اردوی ارمنستان رو ادامه می ده. ارمنستان در اروپا عددی نیست ولی فکر می کنم تیم چهارم یا پنجم اون در حد تیمهای متوسط ایرانی باشه(اینها فقط نظرات شخصی هستش و هیچ اطلاعی از نحوه برگزاری لیگ ارمنستان و حضور قهرمان در اینتر تو تو و ... ندارم).گلزنی استانیچ در اولین بازی نوید بخش این می تونه باشه که مهاجم نسبتا خوبی رو به خدمت گرفتیم. در مورد نزهتی بارها نوشتم که اگه مثل بازیهای آخر لیگ قبل باشه میشه روش حساب کرد.نزهتی در هر دو بازی گل زده و با توجه به اینکه در پست هافبک راست بازی می کنه نوید بخش سمت راست هجومی رو می ده که با حمایت خوامرادی می تونه موفق تر هم باشه.گلزنی چمن دوست(که بازی با راه آهن در تهران هم تک گل ما را زد)می تونه امیدوار کننده باشه.

با وجود اینکه ملوان از پاس و صبا شکایت کرده ولی بعید می دونم بازیکنی از اونها رو به ما بدن تا سربازیش رو در نیروی دریایی انجام بده.خوب یادمه پاس وقتی به همدان اومد پسوند نظامی او در تهران جا موند و هیچ نشریه و برنامه تلوزیونی و ... از پاس به عنوان تیم نظامی یاد نکرد.امروز کفاشیان از مسئولین پاس خواست هر چه سریعتر نتایج استعلامهایشان را ارائه دهند.در مورد صبا این قضیه با انتقال اونها به قم شفاف تر به نظر می رسه،اونها به قم رفتند تا تیمی جدید و طرفدارانی جدید  را تجربه کنند بیچاره بچه های صبا شهر که به خاطر کیک و ساندیس صبایی ها گلو پاره می کردند و رنگ تعصب رو به زنگ صداشون می دادند.حالا همون تیم به جایی منتقل شده که در فوتبال یک ورزشگاه نسبتا" جدید داره و یک تیم در لیگ دسته دو(که استقلال انزلی رو در قم با پنالتی دقیقه 92 برد) و دیگر هیچ.واقعا" خنده ام می گیره یک شبه طرفدار تیمی بشی که اگه پارتی و زیر میزی های رنگارنگ نبود ممکن بود به تبریز و مازندران و قزوین و ... برسه.

انتقال پیکان به قزوین در حالی صورت گرفته که بزرگترین افتخار فوتبال قزوین بقا برای موندن در لیگ دسته اول و دوم بوده و جز رودباریان در چند شال اخیر و مجید رضایی(دروازه بان بلند قامت استقلال)در سالهای قبل هیچ نشانه ای از فوتبال پروری و فوتبالدوستی در اون وجود نداشته است.

کم کم بوی لیگ و بازیهاش داره میاد ،پارسال هر چقدر از بی توجهی مسئولین هیئت فوتبال انزلی نوشتیم در پاسخ افت روحی و تاکتیکی ملوان رو دلیل افت شنیدیم ولی امسال که هیئت فوتبال انزلی در مناقصه ورزشگاه تختی برنده شده ،هیچ عذر و بهانه ای قبول نیست و از همین الان نق نق آقایان برای نداشتن پول به منظور اتمام طول اضافه شده زمین و نیمکت ذخیره ها و نور ورزشگاه(که گویا در رشت هم استاندارد نیست) به گوش می رسه.

پور طهماسبی از وضعیت فعلی زمین راضی بوده و نگرانیش رو از باربان پاییزی بروز داده.

به هر حال امسال ملوان با اتکا به نفرات پارسال قدم به لیگ میزاره(شاید یک ویچ دیگه در دفاع هم جذب کنیم) و نا مساعد بودن زمین و شرایط نا مساعد ورزشگاه قطعا ضربه ای دو برابر از سال قبل رو به اون وارد می کنه امیدوارم هر چه زودتر همه برای کمک به ملوان از خواب بیدار بشن و وظیفه شان که بابت اون پول می گیرند رو انجام بدن(امیدوارم).

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب8 نظر