فرق ملوان و پگاه

ارسال شده توسط:سعید در تاریخ: یکشنبه 2 تیر‌ماه سال 1387 ساعت 02:49 ب.ظ

خبرهای فوتبالی در داخل کشور کم کم به انتها رسیده و بازی تشریفاتی ایران و کویت هم خیلی جذاب و مهیج به نظر نمی رسه مخصوصا" وقتی باند بازی و قلدر گری دایی بر همه ثابت شده و به بهانه های مختلف تمام هم بازی های سابق و مخالفین اصلی دوره بازیگری خودش رو از میدان به در می کند.

نتیجه گرفتن نیم بند مقابل امارات و سوریه و کویت که تیمهای درجه 3 آسیا محسوب میشن قطعا" نشانگر توقف و شکستهای بزرگ مقابل قدرتهای بزرگ آسیا خواهد بود ولی برای دایی مهم این است که فعلا" خر مراد را سوار است و تسویه حسابهای شخصی را به خوبی کامل انجام می دهد.

داستان پگاه با شکست نسبتا" سنگین در فینال حذفی به پایان رسید حرفهای شاد بعد از قرعه کشی کاملا" نشان می داد که او و کادر مدیریتی پگاه شکست را پذیرفته اند ولی دست نشان با خرفهای بزرگتر از گلیم(شکست مجدد استقلال در خانه و بازی بی دغدغه مقابل حتی دویست هزار استقلالی)کمی انتظار پگاهی ها را زنده کرد.

بر خلاف تمام حرفهایی که کادر فنی در مورد برد و پیروزی بازی حماسی که منجر به تشویق از سوی طرفداران حریف می شد،زده بودند نظر محمدی از دقیقه 5 تا 8 توپ را به شکا مضحکی در محوطه جریمه بازی می داد تا چند ثانیه ای هم تلف شود(کاری که یک دروازه بان آماتور هم نمی کند و دقیقه 5 زمان وقت کشی و سرعت بازی را گرفتن نیست).نظر محمدی این اواخر فقط در رشت و مقابل دیده گان تماشاگران خودی بازی کرده بود و به علت تشویقها و حمایتهای آنها از این حرکات غیر متعارف،فراموش کرده بود که مقابل هشتاد هزار تماشاگر استقلالی بازی می کند،فردای روز بازی تمام نشریات با تمسخر حرکات نظر محمدی را توصیف کرند.یاد روزهایی افتاده که ملوان در اوج ضعف و نا توانی 4 گل هم از بزرگان تهرانی می خورد و همیشه از سوی حریفان به بازی هجومی و جوانمردانه و ... تحسین می شد.

نظر محمدی بارها در بازی های قبل این حرکات را انجام داده بود و بارها در نود به تمسخر در مورد حرکاتش کلیپ و تصویر پخش شده بود حتی فردوسی پور از دست نشان در مورد فیلم بازی کردن نظر محمدی سوال کرده بود که جواب قانع کننده ای دریافت نکرده بود.

موضوع جالبی که چند روز پیش شنیدم این بود که جایی خوندم که شایعه شده چاوشی مقابل استقلال کم کاری کرده و ....فکر کنم این هم نتیجه بردهای متوالی در خانه مقابل حریفان خسته و ده نفره است وگرنه چاوشی دو بخت نصیبش شد که 2 شوت نسبتا"مناسب شد که به هدر رفت و ...

چیزی را که پگاهی ها در این یک ماه اخیر دغدغه ذهنی خود کرده اند برای ما مثل امری عادی و ...بوده است،آنقدر در یک چهارم و نیمه نهایی و ... با استقلال و پرسپولیس و ... بازی کرده ایم که رسیدن در جمع بالا نشینان، بزرگی استقلال و پرسپولیس و توان تیمی و پول آنها را از یاد ما نمی برد.

بازیکنان پگاه تک تک تحت تاثیر جو ورزشگاه بودند با اینکه در آخرین بازی ما با پرسپولیس(گزارش تصویریش در آرشیو کاملا" موجوده و علنا" گفتم)5 تا 6 بازیکن ما برای اولین بار در آزادی بازی می کردند خیلی مسلط و قابل قبول کار کردند،ولی بلزیکنان پگاه از مختارب تا ابراهیمی نیمی از توانشان هم رو نداشتند.حمله در 10 دقیقه پایانی برای تیمی که 3 گل عقب است و حریفی که قهرمانی را کاملا" در دست دارد طبیعی و قابل پیش بینی است.

با این حال دست نشان پس از سالها فوتبال رشت را (برای اولین بار)به عرصه بالا نشینها رساند گرچه جام حذفی این شکلی فقط در ایران دیده می شود و بس.

روزهایی که در وبلاگ هواداران پگاه نظر می دادیم جز فحش و مقابل به مثل در به جای جواب چیزی نشنیدیم.امروز اراکی ها و اصفهانی ها و شیرازیها و استقلایها(هز هر جای ایران)با رکیک ترین الفاظ پذیرایی می شوند.فوتبال یعنی برد و باخت خوردن 3 گل در فینال ناراحت کننده است ولی ناراحت کننده تر محکوم شدن به بازی غیر ورزشی و نمایشهای مضحک نظر محمدی بود که همه جا نقل محفل شده است.

ملوان کماکان در صدد یار گیری است ولی خبر قطعی در مورد توافق با بازیکن خاصی را نشنیده ایم امیدوارم سریعا نفراتی به تیم اضافه شوند که مفید باشند و ...

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب16 نظر