لحظات تلخ و شیرین لیگ هفتم

ارسال شده توسط:سعید در تاریخ: سه‌شنبه 7 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 03:13 ب.ظ

لحظات تلخ وشیرین لیگ هفتم:

برای ملوان من که روزهای آخر را به سختی نفس می کشید،زنده ماندن برای التیام زخمها نهایت آرزو بود.روزهای شیرینی را در نیم فصل اول و روزهای سختی را در نیم فصل دوم پشت سر گذاشتیم که بالاخره ختم به خیر شد.

امسال به خاطر مسائل کاری بازی های ملوان با استقلال و برق و پرسپولیس و پگاه و سپاسی و سایپا را در انزلی دیدم و بازی های راه آهن و پرسپولیس و سایپا و سپاهان و پیکان را خارج از خانه دیدم،بازیهای غیر از اینها را از نود پیگیری کردم و لحظات شاد و تلخ لیگ هفتم را با این اطلاعات و دیده ها نوشتم:

دقیقه 44 نیمه دوم با استقلال(در انزلی):همه خودمون رو برای تساوی با تیم حجازی آماده کرده بودیم و خیلی ها به این نتیجه راضی بودند ولی ناگهان رافخایی از سمت چپ استقلال پا به توپ شد و با عبور از قربانی و پاس رو به بیرون ،آسانترین وضعیت را برای گلزنی طهماسبی مهیا کرد و او هم این کار را کرد وما باز هم یکی از دو غول تهرانی را در اوج مغلوب کردیم.

5 دقیقه اخر بازی با مس(در انزلی):رحمتی به عنوان دروازه بان تیم ملی بارها حملات مارا خنثی کرد و ضد حملات مسی ها هم خطرناک و سریع بود،حیدری به بازی آمد و با دو پاس رو به جلو سه امتیاز و دو گل را به ما داد.

کل بازی با برق(در شیراز):با دو گل مازیار و طهماسبی و کلی حمله و ضد حمله در خارج از خانه به برد شیرینی رسیدیم.

دقیقه36بازی با پیکان(در پیکانهشر):کاشته ای نصیب ملوان شد،پیکان هفته قبل در حالیکه دو گل از استقلال عقب بود،بازی را با سه گل برد و کلی روحیه داشت.رمضانی چنان ضربه ای زد که با قوس بسیار زیاد در کنج دروازه آشنا نشست و برد سه امتیازی دیگری را هدیه کرد.

دقیقه 32 پرسپولیس(در انزلی):گل مشکوک به آفساید نیکبخت تیم قطبی را پیش انداخته بود.سانتر ناگهانی رمضانی از چپ و جاگیری عالی رافخایی بین حیدری و باقری های سرزن کافی بود تا به یک چرخش گردن،بدون پرش و در حال حرکت واعظی را مات کند.

دقیقه 40پگاه(در انزلی):اشتباه و هند فاحش غلامعلی تبار این فرصت را به پگاه داد تا باز جلو بیفتد،مهدوی دقایقی قبل یک پنالتی به رافخایی و ملوان داده بود و چندان از نظر روحی آماده نبود ولی پنالتی را زد که حسنی صفت در دو ضرب آن را مهار کرد و روحیه را به ملوان ورزشگاه برگرداند.دست نشان با این برد خیلی محبوب می شد ولی ...

دقیقه89 سپاسی(در انزلی):همه چیز به این بازی بستگی داست اواسط نیمه دوم بازی را مساوی کرده بودیم،پگاه باخته بود و برد ما می تونست گام بلندی برای نیفتادن باشه.خطلی واضح روی رافخایی و ضربه پنالتی خود او بعد از مدتها ما را شاد کرد و دو هوادار را رهی بیمارستان کرد.(اعلام باخت پگاه مقابل برق و پایکوبی 5 دقیقه پایانی چه حالی داشت).

تلخ ترین دقایق:نیم فصل دوم پر از تلخی بود ولی اهم آن عبارتند از:

دقیقه 25سایپا (در انزلی):سانتر خفیف صادقی در بارش سیل اسای تختی ،تبدیل به توپ کم جانی در محوطه جریمه شد که داشت به اوت می رفت و مداخله اشتباه نیک نظر توپ را از زاویه موافق به گل تساوی سایپا تبدیل کرد.

دقیقه12بازی پگاه(در انزلی):همه از این بازی برد می خواستیم،حتی اگر آنها نیم فصل موفق بودند و ما نا موفق ولی همان دقایق اولیه بازی روی استبه سمت چپ دفاع روی شوت خوب ابراهیمی گل خوردیم.خیلی تلخ بود و عجیب.

دقیقه90بازی با سپاهان(اصفهان):تا آن روز متوقف کردن تایب قهرمان آسیا در اصفهان آرزو بود ولی ما دو بار از آنها عقب افتادیم و خیلی زود جبران کردیم.دقیقه نود بود سانتر جلال اکبری در دهانه دروازه با پرش بابک پورغلامی و تاثیر او به گل به خودی تبدیل شد که سپاهان را برنده بازی کرد و ما را مات و مبهوت به خانه فرستاد.

دقیقه6 بازی سپاهان(اصفهان):پنالتی که رافخایی از مدافعین سپاهان گرفت با ضربه بی دقت نیک نظر ثمری نداشت و ...

نیک نظر بازیکن بدی برای ما نبود و خیلی زحمت کشید ولی کم دسته گل به اب نداد و به قول نشریه ها کم تیم را شوهر نداد.

دقیقه 60تا65 پرسپولیس(در آزادی):باخت با 4 گل مقابل استقلال اهواز پرسپولیس را کاملا" از حمایت طرفداران بی بهره کرده بود.نیمه اول موقعیت گلزتی داشتیم ولی به ثمر ننشست ونیمه دوم بی دلیل عقب نشستیم و باز هم اشتباه غلامعلی تبار در بریدن یک توپ ساده موقعیتی به خلیلی داد که راحتترین گل فصلش را بزند و بعد آن فریاد های حماسی و تصنعی را جلوی دوربینها نمایش دهد.

کل بازی با استقلال(آزادی):بی تعارف در این بازی حرفی برای گفتن نداشتیم]گرچه آهنا هم خیلی سوار بازی نبودند ولی گلهای فردی خئبی به ما زدند.

دقیقه88 ذوب آهن(در انزلی):وضعیت زمین آنقدر نل مساعد بود که برای دفاع از تک گل زده از دقیقه 75 مجبور به دفاع شدیم و روی یک کنر و ضربه سر یک تازه وارد بازی برده را مساوی کردیم و شروع ناکامی ها رقم خورد گرچه خطای تک به تک اندوی روی مازیار می تونست کارت قرمز داشته باشه ولی ....

نیمه دوم راه آهن(در اکباتان): حتی تساوی با راه آهن خطر ناک بود اونها هفته قبل با 3 گل به استقلال باخته بودند ولی با گل عجیبی که از انتظاری کوتاه قامت خوردیم ؛شرایط را مثل همیشه کرد،تلاش برای نباختن که به آن هم نرسیدیم و با دریافت گل دوم،تگ گل دقایق پایانی چمن دوست مقابل تیم 9نفره اونها هم دردی را دوا نکرد.

وسرانجام دقیقه 70سپاهان(در انزلی):سانتر اکبری این بار در انزلی منجر به گل به خودی نیک نظر به دروازه ما شد(عجب داستانی گل به خودی های ما داشت).

به این لحظات تلخ می توان باخت به شیرین فراز و استقلال اهواز و تساوی با شیرین فراز در انزلی را اضافه کرد که لحظه خاصی مد نظرم نیست.

مطلب بعد داوری های علیه ما در لیگ هفتم.

 

 

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب5 نظر